Agnes Baker z 1 podstawki

Card draw simulator

Odds: 0% – 0% – 0% more
Derived from
None. Self-made deck here.
Inspiration for
None yet

Zorak · 513

Talia ta została przygotowana z myślą o osobach które po zakupie 1 nowej podstawki (lub 2 starych*) szukają inspiracji do ulepszenia talii Agnes, którą dostaliście wraz z grą. Nasz badacz może mieć po 2 sztuki każdej karty dlatego używając kart zawartych w talii Daisy i Wendy jesteśmy w stanie złożyć zdecydowanie bardziej skuteczną talię.

Agnes to mistyk, ci mogą robić wszystko, kwestia tylko dobrania odpowiednich zaklęć. Przy małej kolekcji kart, gdy nasze wybory są ograniczone, dociągnięcie właściwej karty w właściwym momencie jest kluczowe dla mistyków. Zaletą jest możliwość skupienia się tylko na wartości naszej woli, gdyż to nią będziemy wykonywać większość testów. Gdy już będziemy posiadać karty, które chcemy zobaczycie, że testy są zdecydowanie łatwiejsze do wykonania mistykiem niż innymi klasami.

Na starcie jedynym zaklęciem ofensywnym jakie posiadamy jest uśmiercenie (Shrivelling) . Staramy się jak najszybciej je dobrać nawet robiąc tzw mulligan na początku gry. Oślepiające światło (Blinding Light) oraz Zakazana wiedza (Forbidden Knowledge) , pozwolą nam poradzić sobie z słabszymi wrogami zanim uda się nam zagrać Uśmiercenie. Przerażenie z zakazanej wiedzy musimy dać na Agnes co odpali jej umiejętność i pozwoli wyeliminować wrogów jak kultysta albo szczury. Nadmiar przerażenia które możemy otrzymać z uśmiercenia staramy się dawać na różaniec (Holy Rosary) albo Nowicjuszkę wiedzy tajemnej (Arcane Initiate).

Niestety na starcie nie mamy dostępu do atutu - zaklęcia pozwalającego, na badanie. Dlatego do tego celu musimy użyć latarki (Flashlight) , "Patrz, co znalazłem" ("Look what I found!") oraz Jak ćma do płomienia (Drawn to the Flame ). Jeśli minimalnie nie uda się nam zdać testu to Łut szczęścia (Lucky!) pozwoli nam jednak go zdać. Tutaj warto pamiętać o 2 sprawach:

1) Obniżając latarką wartość zasłony do 0 sprawia, że badanie zawsze się powiedzie chyba, że wyciągniemy żeton autofaila (ten czerwony). Dobrze jest użyć latarki właśnie do badania lokalizacji o zasłonie 1-2.

2) Wartość naszego testu nigdy nie może spaść poniżej 0 czyli w lokalizacjach o zasłonie 1-2 "Patrz, co znalazłem" też zawsze się uda (tj spełnimy warunek zagrania tej karty w przypadku porażki przy normalnym teście.

Dla lokalizacji z wyższą zasłoną najlepiej zostawić jak ćma do płomienia gdyż za dobranie karty spotkania zawsze dostaniemy te 2 wskazówki.

Jeśli chcemy ulepszyć naszą talię po raz kolejny trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co chcemy robić.

Rytuał poszukiwania (Rite of Seeking) jest świetnym wyborem dla mistyków chcących badać. Warto go użyć w swojej ostatniej akcji, dzięki temu unikniemy efektu wyciągnięcia specjalnego żetonu chaosu.

Groteskowa Statuetka (Grotesque Statue) przyda się zawsze, znacznie zwiększając szansę na zdanie dowolnego testu. Dodatkowo wybierając 1 z 2 żetonów mamy możliwość uniknięcia żetonu automatycznej porażki ().

Księga Cieni (Book of Shadows) jest póki co jedyną opcją na przedłużenie życia naszego Uśmiercenia. Mimo że jest droga to jednak te dodatkowe ładunki na naszych zaklęciach często potrafią zmienić wynik całego scenariusza.

Jeśli jakimś cudem zostanie nam trochę doświadczenia do wydania to ulepszony Łut szczęścia (Lucky!) też jest ciekawym wyborem, im więcej kart dobieramy tym większa szansa na dobranie właściwej karty.

Myślę że po pierwszej grze zobaczycie dużą różnicę w stosunku do tej początkowej talii i zachęci to Was do podjęcia próby zbudowania swojej własnej talii w oparciu o kolejne karty, które dostaniecie w dodatkach do gry :)

*) Część sugerowanych kart za doświadczenie znajduje się tylko w nowej podstawce. Ci z was którzy posiadają 2 stare podstawki mogą nie mieć do nich dostępu. Znajdziecie je w kolejnych cyklach.

0 comments